Stavba z dreva

Stavebné rezivo Košice

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak takéto materiály sú veľakrát veľmi zaťažujúce pre životné prostredie.

Drevo je prírodný materiál

Drevo ako jeden z mála materiálov negeneruje elektrický náboj a tým vytvára zdravé prostredie pre život organizmov. 

Drevo a životné prostredie

Drevo ako jediný stavebný materiál je CO2 neutrálny, a to aj po započítaní ulíkovej stopy pri doprave dreva na stavbu. Na každý m3 drevenej koštruckie sa v priemere ušetrí  0,8 tony uhlíkových emisií. Pre porovnanie: na prejazdených  90 tis. km treba cca 16 ton CO2.

Zároveň sú drevené konštrukcie plne recyklovateľné.

Drevo je teplene slabý vodič

Drevo sa ešte v nedávnych časoch používalo ako jediná nosná a izolačný vrstva na dreveniciach. Pri súčasných tepelnotechnických nárokoch sa pridávajú izolačné vrstvy v sendvičovej konštrukcii.

Vďaka tomu dokáže drevená sendvičová konštrukcia dosiahnuť lepšie tepelnotechnické vlastnosti oproti rovnako hrubej murovanej, betónovej alebo oceľovej konštrukcii.

Stavba z dreva sa stavia rýchlo a lacno

Výstavba drevených konštrukcií  je menej náročná na počasie, vzhľadom na vylúčenie mokrých procesov. V prípade drevenej panelovej  výstavby je možné výrobu panelov presunúť do výrobných hál a tým úplne vylúčiť  poveternostnú závislosť.

Drevo zároveň umožňuje jednoduchšie prestavby a dostavby z hľadiska podstaty konštrukcie (skladačka, ktorej časť je možné vymeniť).

V našej ponuke nájdete všetky druhy stavebného reziva za najlepšie ceny. Vaše rozmery pripravíme na mieru, a preto sa nemusíte spoliehať na sériové výrobky.

Vzhľad dreva

Drevo umožňuje nespočetné množstvo farebných, štrukturálnych a tvarových variantov Každý strom je jedinečný a rovnako aj výrobky z neho  (nenájdete dva rovnaké výrobky vzhľadom na farbu a štruktúru, rovnako ako nenájdete dva rovnaké stromy). Drevo je možné ponechat v pôvodnej farbe a štruktúre, alternatívne ho upravovať náterom, tepelne,  čo opäť rozširuje už aj tak širokú paletu vzhľadu a vlastností dreva.

Naše stavebné rezivo vyrábame z dreva buku a dubu. Dbáme na najvyššiu kvalitu nášho reziva.

Konštrukčné vlastnosti

Drevo vďaka svojej pružnosti dokáže absorbovať deformácie okolitých konštrukcií  a tým ich eliminovať bez trhlín, ktoré by sa objavili v murovanej koštrukcii.

Pri požiari drevo vplyvom teploty nemení radikálne svoju pevnosť  (postupne obhorieva)  a jeho pevnosť sa znižuje priamoúmerne redukcii prierezu statického prvku, a preto nehrozí  neočakávaný kolaps konštrukcie ako pri oceli a prekročení  kritického bodu, pri ktorej oceľ „zmäkne“.

Bohatá ponuka na stavebné rezivo

Ponúkame vám bohatú ponuku na stavebné rezivo – stavebné dosky, fošne, hranoly. Okrem iného u nás nájdete aj paletové prírezy, sušenie dreva, palivové drevo, podkladový materiál a iné. Ponúkame expresné spracovanie a doručenie, pretože sme 24 hodinová prevádzka. Pošlite nám váš dopyt cez kontaktný formulár.
10 mýtov o stavaní z dreva

6 mýtov o stavaní z dreva

Drevo je samo o sebe ako stavebný materiál používaný ako jeden z najstarších. Stavby, ktoré vznikali už v 18. storočí boli výhradne z drevených materiálov. Prečo sa ľudia rozhodli

Čítať viac »
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *