Stavba z dreva

Stavebné rezivo Košice

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak takéto materiály sú veľakrát veľmi zaťažujúce pre životné prostredie.

Drevo je prírodný materiál

Drevo ako jeden z mála materiálov negeneruje elektrický náboj a tým vytvára zdravé prostredie pre život organizmov. 

Drevo a životné prostredie

Drevo ako jediný stavebný materiál je CO2 neutrálny, a to aj po započítaní ulíkovej stopy pri doprave dreva na stavbu. Na každý m3 drevenej koštruckie sa v priemere ušetrí  0,8 tony uhlíkových emisií. Pre porovnanie: na prejazdených  90 tis. km treba cca 16 ton CO2.

Zároveň sú drevené konštrukcie plne recyklovateľné.

Drevo je teplene slabý vodič

Drevo sa ešte v nedávnych časoch používalo ako jediná nosná a izolačný vrstva na dreveniciach. Pri súčasných tepelnotechnických nárokoch sa pridávajú izolačné vrstvy v sendvičovej konštrukcii.

Vďaka tomu dokáže drevená sendvičová konštrukcia dosiahnuť lepšie tepelnotechnické vlastnosti oproti rovnako hrubej murovanej, betónovej alebo oceľovej konštrukcii.

Stavba z dreva sa stavia rýchlo a lacno

Výstavba drevených konštrukcií  je menej náročná na počasie, vzhľadom na vylúčenie mokrých procesov. V prípade drevenej panelovej  výstavby je možné výrobu panelov presunúť do výrobných hál a tým úplne vylúčiť  poveternostnú závislosť.

Drevo zároveň umožňuje jednoduchšie prestavby a dostavby z hľadiska podstaty konštrukcie (skladačka, ktorej časť je možné vymeniť).

V našej ponuke nájdete všetky druhy stavebného reziva za najlepšie ceny. Vaše rozmery pripravíme na mieru, a preto sa nemusíte spoliehať na sériové výrobky.

Vzhľad dreva

Drevo umožňuje nespočetné množstvo farebných, štrukturálnych a tvarových variantov Každý strom je jedinečný a rovnako aj výrobky z neho  (nenájdete dva rovnaké výrobky vzhľadom na farbu a štruktúru, rovnako ako nenájdete dva rovnaké stromy). Drevo je možné ponechat v pôvodnej farbe a štruktúre, alternatívne ho upravovať náterom, tepelne,  čo opäť rozširuje už aj tak širokú paletu vzhľadu a vlastností dreva.

Naše stavebné rezivo vyrábame z dreva buku a dubu. Dbáme na najvyššiu kvalitu nášho reziva.

Konštrukčné vlastnosti

Drevo vďaka svojej pružnosti dokáže absorbovať deformácie okolitých konštrukcií  a tým ich eliminovať bez trhlín, ktoré by sa objavili v murovanej koštrukcii.

Pri požiari drevo vplyvom teploty nemení radikálne svoju pevnosť  (postupne obhorieva)  a jeho pevnosť sa znižuje priamoúmerne redukcii prierezu statického prvku, a preto nehrozí  neočakávaný kolaps konštrukcie ako pri oceli a prekročení  kritického bodu, pri ktorej oceľ „zmäkne“.

Bohatá ponuka na stavebné rezivo

Ponúkame vám bohatú ponuku na stavebné rezivo – stavebné dosky, fošne, hranoly. Okrem iného u nás nájdete aj paletové prírezy, sušenie dreva, palivové drevo, podkladový materiál a iné. Ponúkame expresné spracovanie a doručenie, pretože sme 24 hodinová prevádzka. Pošlite nám váš dopyt cez kontaktný formulár.
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »
Palivové drevo Píla Košice

Ako vybrať palivové drevo?

Ako vybrať palivové drevo? Nie je palivové drevo ako palivové drevo. V tomto článku si bližšie rozoberieme otázku: „Ako vybrať palivové drevo?“ Drevo je základný druh

Čítať viac »
Sušenie dreva - Píla Košice Vyšná Myšľa

Sušenie dreva

Prečo práve sušenie dreva? Sušenie dreva je nevyhnutnou súčasťou procesu skvalitňovania jeho vlastností. Rovnako tak vplýva sušenie dreva aj na trvácnosť konečného produktu. My, ako

Čítať viac »
Stavebné sušené rezivo Košice

Stavebné rezivo

Drevo ako materiál je veľmi vhodný na rôzne použitie, a to či už pri stavbe domu, nábytku na mieru alebo rôznym iným účelom. Svojmu širokému využitiu

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *