Paletové prírezy – aké palety poznáme?

Paletové prírezy - aké palety poznáme?

Druhy paliet

Existuje niekoľko druhov paliet a jednou z najbežnejších je europaleta. Štandardné europalety sú 1 200 x 800 x 145. Horná časť pozostáva z 5 dosiek – paletových prírezov: 3 široké (145 mm), 2 úzke (100 mm), ktoré sa menia v šírke. Spodnú časť tvoria tri dosky: dve po stranách úzke, v strede široké. Na 9 nohách je paleta, tie krajné majú rozmery 78x100x145 mm, stredné – 78x145x145 mm.

Rozmery štandardných europaliet zodpovedajú vnútorným rozmerom kontajnerov alebo kamiónov. Najbežnejšie sú drevené palety. Štandardné veľkosti európskych paliet sú definované medzinárodným štandardom UIC435-2.

V súčasnosti sú palety vyrobené z dreva, plastu, drevotriesky a kovu. Palety sa líšia hmotnosťou. Hmotnosť europalety 1200 x 800 nie je normou stanovená, takže paletové prírezy môžu byť rôznej hmotnosti. Najbežnejšie drevené palety vážia od 15 do 20 kg.. Nosnosť europaliet 1200 x 800 vyrobených z dreva závisí od ich druhu. Na prepravu ľahkého tovaru, napríklad odevov, sa používajú ľahké drevené palety rovnakých veľkostí. Hmotnosť ľahkých europaliet 1200 * 800 sa pohybuje od 8 do 10 kg. Takáto paleta vydrží v statickom stave až 2,5 tony a v pohybe až 1 tonu. Maximálna povolená nosnosť štandardných europaliet je 2 tony.

Široké a krátke palety

Špeciálne pre prácu s rozmernými nákladmi sa vyrábajú palety 1 200 x 1 200 mm. Takéto výrobky sa prakticky nepoužívajú pri preprave nákladu; používajú sa v skladoch a výrobných dielňach. Široké vystužené palety sú vyrobené z paletových prírezov s hrúbkou 18 až 25 mm.

Skrátené (ľahké) palety majú veľkosť 1 200 x 800 mm. Takéto patria do kategórie najlacnejších a univerzálnych paliet. Ploché štvordoskové palety s rozmermi 1 200 x 800 mm sú široko používané kvôli nízkej cene a dobrej nosnosti. Majú nosnosť do 1 tony a hmotnosť do 40 kg.

Naša ponuka – paletové prírezy

V rámci našej ponuky služieb a materiálov pre vás ponúkame aj paletové prírezy presne podľa vašich požadovaných rozmerov. V oblasti paletových prírezov máme bohaté skúsenosti a množstvo odoberateľov, preto nás neváhajte kontaktovať s vašou požiadavkou a my sa veľmi radi prispôsobíme vašim podmienkam. Naša prevádzka je 24 hodinová, a preto vieme paletové prírezy dodávať v kamińových množstvách mesačne. Kontaktujte nás prostredníctvom objednávkového formulára.

10 mýtov o stavaní z dreva

6 mýtov o stavaní z dreva

Drevo je samo o sebe ako stavebný materiál používaný ako jeden z najstarších. Stavby, ktoré vznikali už v 18. storočí boli výhradne z drevených materiálov. Prečo sa ľudia rozhodli

Čítať viac »
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *