Aké drevo na záhradnú stavbu?

Aké drevo na záhradnú stavbu?

Skoro v každom poriadnom chlapovi drieme kus staviteľa, a kde sa dá realizovať lepšie ako na svojej záhrade či na svojom pozemku? V tomto článku sa bližšie pozrieme na správny výber dreva pre vašu záhradnú stavbu. Nebudeme sa sústrediť na všeobecné typy, ktoré nájdete hádam všade, avšak pozrieme sa priamo na stavebné rezivo, ktoré sa najčastejšie využíva pri realizáciách záhradných stavieb. 

Stavebné rezivo – Guľatina

Guľatina je skvelým výberom pri väčšine strených a veľkých stavieb. Guľatinu môžete využiť ako pri stavbe napríklad plotov, ale aj okrásnych prvkov v záhrade či veľkých stavbách, ako sú zruby, chaty alebo altánky. Guľatina je symbolická svojim prirodzeným vzhľadom, rôznym nerovnostiam či chlpom, ktoré na dreve vyzerajú veľmi prirodzene a prírodným stavbám z dreva dodáva ten žiadúci prírodný vzhľad. Guľatina je známa aj svojou pevnosťou, čo sa, okrem iného, zíde vtedy, ak staviete napríkald ohrady pre hospodárske zvieratá. Dosky by sa dali veľmi rýchlo zlomiť, a preto je pri takejto stavbe dôležité použiť guľatinu, ktorá disponuje práve dostatočnou hrúbkou či tvrdosťou a pevnosťou.

Stavebné rezivo

O stavebnom rezive sme si toho už viac napísali aj v našom článku, ktorý sa venuje stavebnému rezivu všeobecne. V skratke si teda povedzme, že stavebné rezivo je vhodé na stavbu akýchkoľvek konštrukcií napr. drevodomov, pretože je spracované priamo na mieru vašim požiadavkám, je suché a napustené ochrannými látkami, ktoré zabezpečujú veľmi dlhú trvácnosť dreva. Medzi stavebné rezivo patria napríklad hranoly, dosky, fošne, late a ďalšie.

Nakúpte si u nás stavebné rezivo – strešné late za najlepšie ceny v Košiciach! Ponúkame stavebné strešné late v rozmeroch 3m – 6m 1. triednych stavebných strešných latí, ktoré sú vysušené presne na použitie na vašu stavbu! Stavebné strešné late sú vhodné ako do interiéru, tak aj do exteriéru, vďaka ich vysušeniu, ale aj kvalite. V rámci našich služieb vám ponúkame aj individuálne rozmery na vaše stavebné strešné late.

Stavebné rezivo – hranoly

Obyčajné stavebné rezivo v podobe surových hranolov je vhodné napríklad na stavbu hranolov. Výhodou takýchto hranolov je to, že si ich môžete natrieť akoukoľvek farbou, a teda prispôsobiť si ich presne podľa svojich predstáv.

Nakúpte si u nás stavebné rezivo – hranoly za najlepšie ceny v Košiciach! Ponúkame vám stavebné hranoly v romzeroch 2m – 10m 1. triednych stavebných hranolov, ktoré sú vysušené presne na použitie na vašu stavbu! Sušené stavebné hranoly sú vhodné ako do interiéru, tak aj do exteriéru, vďaka ich vysušeniu, ale aj kvalite. V rámci našich služieb vám ponúkame aj individuálne rozmery na vaše stavebné hranoly.

Neviete si rady?

Použitie správnych drevených materiálov je kľúčovou úlohou pri takýchto stavbách, a preto je dôležité dbať na správny výber a nič nepodceniť. Pre laika by mohli všetky názvy a podmienky pôsobiť metúco, a preto neváhajte a kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonicky a my vám veľmi radi pomôžeme s výberom správneho stavebného reziva, ktoré vám veľmi radi aj porežieme.

10 mýtov o stavaní z dreva

6 mýtov o stavaní z dreva

Drevo je samo o sebe ako stavebný materiál používaný ako jeden z najstarších. Stavby, ktoré vznikali už v 18. storočí boli výhradne z drevených materiálov. Prečo sa ľudia rozhodli

Čítať viac »
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *