Stavebné rezivo na hrubú stavbu

Stavebné rezivo Košice

Stavebné rezivo na hrubú stavbu

Stavebné rezivo nájdete hádam na každej stave, či to sú laty, fošne, hranoly, dosky a ďalšie. Výber stavebného reziva nie je rado podceniť. Dnes sa budeme venovať stavebnému rezivu, ktoré je súčasťou každej strešnej konštrukcie. Drevo na korov sa dá kúpiť už ošetrené náterom proti škocom, hubám a plesniam či morené. Morené drevo sa namáča v certifikovaných kadiach do špeciálneho prípravku, ktorý drevo ochráni pred škodcamami, hubami, vodou a hmyzom.

Impregnáciu dreva nepodceňujte!

Napadnuté drevo môže spôsobiť veľké komplikácie, ktoré môžu spôsobiť navýšenie rozpočtu. Napadnuté drevo je potrebné ošetriť dodatčnou sanáciou, ktorá je mnohokrát nákladná a okrem rozpočtu sa, samozrejme, môže natiahnuť aj doba dokončenia vašej stavby. Impregnácia dreva je preto najrýchlejší a najlacnejší spôsob ako ošetriť a zabezpečiť vaše drevo proti všetkým nepriaznivým vplyvom.

Ak sa rozhodnete, že budete stavať krov s priznanými trámami, potom sa poobzerajte za hobľovaným drevom, napríklad KVH alebo BSH hranoly, pretože je to drevo stavané na konštrukcie a pýši sa najvyššími nárokmi na kvalitu, pevnosť a nosnosť. KVH hranoly sú štandradne vysušené na 15% vlhkosť.

Čo sa týka dopravy, tak štandardná dĺžka hranolov je maximálne do 13 m, vďaka vysušeniu nie je potrebné ošetrenie náterom. Hranoly majú v zásade rovnakú výšku aj šírku, to je základom pre rovnosť stien pri drevostavbách.

Strešné laty

Strešné laty sú určené na kladenie strešnej krytiny. Výroba je z mäkkého dreva, ktorým je smrek, jedľa a borovica a dajú sa u nás zakúpiť ošetrené špeciálnym náterom proti drevokazným škodcom, hubám a plesniam.

Podkladový materiál

Podkladový materiál – hranoly, sú vhodné na vytvorenie podkladového rámu, napríklad pod vrchné terasové alebo fasádne dosky.

Bohatá ponuka na stavebné rezivo

Ponúkame vám bohatú ponuku na stavebné rezivo – stavebné dosky, fošne, hranoly. Okrem iného u nás nájdete aj paletové prírezy, sušenie dreva, palivové drevo, podkladový materiál a iné. Ponúkame expresné spracovanie a doručenie, pretože sme 24 hodinová prevádzka. Pošlite nám váš dopyt cez kontaktný formulár.

10 mýtov o stavaní z dreva

6 mýtov o stavaní z dreva

Drevo je samo o sebe ako stavebný materiál používaný ako jeden z najstarších. Stavby, ktoré vznikali už v 18. storočí boli výhradne z drevených materiálov. Prečo sa ľudia rozhodli

Čítať viac »
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *