Prečo impregnovať drevo?

Impregnácia stavebné rezivo Košice

Drevo je prírodný materiál

Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom, ale veľkým strašiakom sú aj drevokazné huby a plesne, tie sa na dreve môžu vyskytnúť práve vtedy, ak sa drevo nachádza vo vlhkom prostredí. Pochopiteľne nám teda vyplýva fakt, že najčastejšie týmto vplyvom podliehajú drevené materiály, ktoré sú použité alebo uskladnené v exteriéri, kde prichádzajú do styku s vysokou vlhkosťou a prírodnými živlami.

Impregnáciu dreva nepodceňujte!

Napadnuté drevo môže spôsobiť veľké komplikácie, ktoré môžu spôsobiť navýšenie rozpočtu. Napadnuté drevo je potrebné ošetriť dodatčnou sanáciou, ktorá je mnohokrát nákladná a okrem rozpočtu sa, samozrejme, môže natiahnuť aj doba dokončenia vašej stavby. Impregnácia dreva je preto najrýchlejší a najlacnejší spôsob ako ošetriť a zabezpečiť vaše drevo proti všetkým nepriaznivým vplyvom.
 

Nestačí farba alebo lak na drevo?

Farba ani lak nie sú dostatočnou ochranou pre drevo, a to z toho dôvodu, že vplyvom rôznych prírodných činiteľov sa drevo rozpína a sťahuje, čím na jeho povrchu vznikajú menšie, ale aj väčšie praskliny, cez ktoré je drevo veľmi ľahko napadnuteľné.

Ktoré drevené materiály je dôležité impregnovať?

Najdôležitejšia ochrana chemickou impregnáciou je pre tie drevené materiály, ktoré sú na vašej stavbe nosné. Nosné drevené materiály je dôležité impregnovať preto, pretože sú ťažko dostupné, opraviteľné a nahraditeľné. Riziko spojené s napadnutým drevom môže pri hlavných drevených materiáloch spôsobiť vážne chyby na stavbe, akými sú zatekanie, kondenzácia alebo únik tepla.
 

Impregnácia dreva náterom BROCHEMIT

U nás, na Píle Košice – Vyšná Myšľa, vám ponúkame profesionálnu impregnáciu dreva certifikovanými nátermi BROCHEMIT. Ako jeden z mála odoberateľov máme vystavený certifikát priamo pre našu pílu, ktorý zaručuje najvyššiu kvalitu impregnácie dreva. V prípade, že by ste potrebovali využiť našu službu impregnácie dreva, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Bohatá ponuka stavebného reziva

Ponúkame vám bohatú ponuku na stavebné rezivo – stavebné dosky, fošne, hranoly. Okrem iného u nás nájdete aj paletové prírezy, sušenie dreva, palivové drevo, podkladový materiál a iné. Ponúkame expresné spracovanie a doručenie, pretože sme 24 hodinová prevádzka.
10 mýtov o stavaní z dreva

6 mýtov o stavaní z dreva

Drevo je samo o sebe ako stavebný materiál používaný ako jeden z najstarších. Stavby, ktoré vznikali už v 18. storočí boli výhradne z drevených materiálov. Prečo sa ľudia rozhodli

Čítať viac »
Stavebné rezivo Košice

Stavba z dreva

Píla Košice Vyšná Myšľa vám prináša krátky prehľad o tom, prečo je výhodné stavať z dreva. Stavba z dreva sa nahrádza rôznymi inými materiálmi, avšak

Čítať viac »
Impregnácia stavebné rezivo Košice

Prečo impregnovať drevo?

Drevo je prírodný materiál Drevo je prírodný materiál, čo znamená, že sa prírodnými vplyvmi ľahko znehodnotí. Neošetrené a surové drevo časom podľahne skaze, napríklad drevokazným hymzom,

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *