Sušené stavebné rezivo

Stavebné sušené rezivo Košice

Drevo ako materiál je veľmi vhodný na rôzne použitie, a to či už pri stavbe domu, nábytku na mieru alebo rôznym iným účelom. Svojmu širokému využitiu vďačí relatívne jednoduchému opracovaniu, trvácnosti či svojmu vzhľadu, samozrejme podľa jeho typu. Skôr než si ale drevo zakúpite, poďme sa bližšie pozrieť na jeho výber či spracovanie.

Masívne drevo

Ak ste sa rozhodli pre výber masívneho dreva, je potrebné zvážiť všetky vplyvy, ktoré budú na drevo pri používaní pôsobiť, ako napríklad tlak, vlhkosť, namáhanie, trenie, záťaž či iné, a tak ich porovnať s konkrétnymi vlastnosťami výrobku, napr. hmotnosť, pružnosť, tvrdosť, pevnosť, vzhľad, atď.

Stavebné rezivo

Masívne drevo si ideálne zaobstarajte vo forme reziva. Sortiment, ktorý je bežne dostupný sú napríklad dosky, fošne, laty, lišty, hranoly, trámy, atď. U nás nájdete všetky výrobky z reziva, ktoré vám na vašu požiadavku vieme pripraviť ako neomietané, omietané, podľa kvality či vlhosti. Podľa vašej objednávky vám vieme drevo pripraviť na želanú vlhkosť vďaka našej certifikovanej sušičke na drevo od spoločnosti MEBOR. Pri výbere je potrebné poznať aký rozmer, kvalitu či vlhkosť, a rovnako tak pri rozmere je potrebné rátať aj s odpadom, ktorý pri spracovaní vašich rozmerov vzniká.

Dobrá rada

Ak chceme robiť nábytok alebo výrobky určené do interiéru, potrebujeme drevo v rozsahu vlhkosti 7 až 10 %.  Na okná, dvere, podlahy je vhodná vlhkosť 12 až 14 %. Záhradný nábytok, vonkajšie konštrukcie a stavby vyžadujú drevo s vlhkosťou 15 až  20%, v závislosti od toho, či sú umiestnené pod strechou, alebo voľne.

Sušenie dreva

Ako je dobre známe, rezivo v surovom stave nie je vhodné na okamžité použitie. Sušenie reziva je veľmi podstatné, okrem iného, aj kvôli tomu, aby sa odstránila vlhkosť, vhodná ako úrodná pôda pre rôzne druhy plesní či húb, a preto je sušenie dreva vhodnou ochranou dreva pred škodcami rastlinného pôvodu. 

Ak disponujete surovým drevom, tak je potrebné s jeho opracovaním počkať. Môžete ho uložite na suché miesto s dostatočným prúdom vzduchu, avšak takýmto spôsobom docielite vysušenie na úroveň vlhkosti vzduchu. Ak potrebujete rezivo vysušené na presnú hodnotu, neváhajte nás osloviť a využiť našu sušiareň, kde docielite presnú hodnotu vlhkosti vo vašom rezive.

Naša ponuka na sušené stavebné rezivo

V prípade, že potrebujete sušené stavebné rezivo presne podľa vašich predstáv, a to či už rozmerovo, vlhkosťou vzhľadom či kvalitou, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára a my vám veľmi radi vypracujeme cenovú ponuku tak, aby ste dostali sušené stavebné rezivo za najlepšiu cenu v Košiciach!

Palivové drevo Píla Košice

Ako vybrať palivové drevo?

Ako vybrať palivové drevo? Nie je palivové drevo ako palivové drevo. V tomto článku si bližšie rozoberieme otázku: „Ako vybrať palivové drevo?“ Drevo je základný druh

Čítať viac »
Sušenie dreva - Píla Košice Vyšná Myšľa

Sušenie dreva

Prečo práve sušenie dreva? Sušenie dreva je nevyhnutnou súčasťou procesu skvalitňovania jeho vlastností. Rovnako tak vplýva sušenie dreva aj na trvácnosť konečného produktu. My, ako

Čítať viac »
Stavebné sušené rezivo Košice

Sušené stavebné rezivo

Drevo ako materiál je veľmi vhodný na rôzne použitie, a to či už pri stavbe domu, nábytku na mieru alebo rôznym iným účelom. Svojmu širokému využitiu

Čítať viac »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *